Hurtownia Książek
Jesteś tutaj » Strona główna » Prosto Z Ambony

Prosto Z Ambony


Prosto Z Ambony

Wydawnictwo: Szelest

Oprawa: miękka

Numer katalogowy: 1690709

ISBN: 978-83-65381-06-4

EAN: 9788365381064

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny

 

Cena detaliczna: 35,00 zł

Twoja cena: 34,53 zł


Do schowka

Poleć znajomym
Prosto Z Ambony - opis
Krzysztof Daukszewicz
Satyryk, poeta, piosenkarz i kompozytor, autor znany m.in. z cyklu Listów do Pana Hrabiego oraz popularny komentator "Szkła kontaktowego" emitowanego w TVN24 tak pisze o swojej najnowszej książce:
Drogi Czytelniku, "Prosto z ambony" to zbiór moich felietonów i humoresek, które były zamieszczane w latach 2007-2016 w miesięczniku "Łowiec Polski". Jeden z komplementów, jakie otrzymałem w tym czasie, nie wiem czy nie najważniejszy, brzmiał tak: "Panie Krzysiu, od momentu kiedy pan zaczął pisać do »Łowca« i pana felietony zaczęła czytać moja żona z moją mamą, nie mam w domu żadnych kłopotów z przedłużaniem prenumeraty tego pisma".
Mam nadzieję, Drogi Czytelniku, że z Tobą stanie się podobnie
KRZYSTOF DAUKSZEWICZ
Daukszewicz reprezentuje specjalny rodzaj ostrego, a jednocześnie językowo powściągliwego humoru. Podejrzewamy go o życzliwość wobec ludzi, ale nie chcielibyśmy być przedmiotem jego opisu. To rzadki gatunek: nie można nazwać go drapieżnym, ale groźny jest - a przy tym ginący i zasługujący na pełną ochronę.
Prof. JERZY BRALCZYK
Ta książka demaskuje Daukszewicza. Pisuje teksty do gazety dla myśliwych, a oni nawet się nie domyślają, że reprezentuje ukrytą opcję wędkarską. Niby o spacerach po lesie, o spotkaniach ze zwierzętami, a tak naprawdę wpływa na podświadomość. Masowe oddawanie sztucerów i przerzucanie się na spinningi to nie przypadek - to efekt dobrze zawoalowanej działalności K. Daukszewicza. Proszę przeczytać i się przekonać.
W imieniu tysięcy szczęśliwych zajęcy.
ARTUR ANDRUS
W książce wydrukowano znakomite rysunki zmarłego w 2015 roku Juliana Bohdanowicza, który zilustrował dwanaście książek Daukszewicza. Obaj przez kilka lat współpracowali z "Sukcesem", a w 2007 roku pojawili się na łamach miesięcznika "Łowiec Polski". Krzysztof Daukszewicz, którego "ubocznym zajęciem" jest pisanie epitafiów dla swoich przyjaciół, Bohdanowiczowi poświęcił takie: TU SPOCZYWA JULIAN BOHDANOWICZ, KTÓREGO PAN BÓG TALENTEM OBDAROWAŁ SZCZODRZE, I NOSIŁ W SOBIE DUŻO CIEPŁA. PRZECHODNIU STAŃ I SIĘ DOGRZEJ.

Internetowa księgarnia hurtowniaksiążek.pl »
Koszyk , Referencje , Odbiór osobisty , Jak zamawiać
Internetowa hurtownia książek HurtowniaKsiazek.pl :: Prosto Z Ambony :: szczegółowe informacje